Našli domov

Tady v albu najdete pejsky, kteří již svůj nový domov našli.

Laky 11.5.2023

Laky si již užívá svojí novou rodinu. Ať se ti daří.

Alma 

Alma si již užívá svůj gauč a novou rodinu.

Ugly 29.11.2022

Ugly si již užívá svůj nový domov

Chicky

Chicky si již užívá svůj nový domov


Teddy a Molly 24.10.2022

Tak v pondělí odjeli do nového domova Teddy a Molly. A to už napořád, protože jedna nevydařená adopce stačila . Já mám radost z každé adopce, ale u těchto dvou je ta radost obrovská. Ještě nikdy jsme neměli psi v dočasné péči tak dlouho. Rok a 5 měsíců. Jsou to úžasní pejsci, ale většinou každého odradilo, že jsou dva a rozdělit je prostě nešlo, oni patří k sobě. Ale dočkali se a myslím, že se to čekání vyplatilo . Páníčci jsou dlouholetí šarpejáři a jsou naprosto skvělí. Teddy a Molly se nastěhovali do domku s obrovskou zahradou a pořádně si to užívají. Chci moc poděkovat hlavně dočaskáři Petr Fajgl za dokonalou péči a velkou trpělivost, už to vypadalo, že u něj zůstanou napořád, ale zázraky se dějí .Přeji novým páníčkům ať vám Molly a Teddy dělají radost dlouhá léta. Děkujeme za adopci, má to smysl Míra Doník Pytlík 

Akim 6.9.2022

Jsou dny, kdy ztrácím víru v dobro, spravedlnost a úctu k životu. Ale pak zazvoní telefon a na druhém konci se ozve hlas, který nabízí pomoc. Neví ještě komu, ale prostě cítí, že musí někomu pomoct. V tomto případě tím hlasem byla Monika Dana Monika Fila, která mě před pár měsíci zavolala a chtěla prostě pomoct. Nevěřím na náhody . V té době jsme akutně hledali dočasnou péči pro Akima, který byl uzlíčkem nervů, neměl rád muže a byl vlastně permanentně ve stresu. A tak Akim odcestoval k Monice. Vlastně jsme nikdo o plemeni Chinese chongqing dog do té doby nic nevěděli. Strýček Google ví sice hodně, ale jak se bude chovat totálně zničený pes této rasy nevěděl . Po pár dnech společného soužití odjela dočaskářka na nákup a když se vrátila našla svou fenku ošklivě pokousanou a Akima s provinilým výrazem. Najdou se i menší důvody proč se zbavit psa, ale Monika to nevzdala. Její fenku Amy čekalo dlouhé léčení ošklivé rány, ale Akim zůstal i dále v rodině. Honil kočky, slepice, při každém pokusu o nasazení obojku nebo připnutí vodítka ho zaplavila panika. Každá procházka v lese znamenala několikadenní průjem. Co si musel ve svém minulém životě prožít . U nás je toto plemeno neuznalé, ale v sousedních zemích už se ho snaží chovat. Akim měl zřejmě určitou vadu, ale jeho původní majitel/ chovatel to vyřešil po svém. Nechal mu implantovat kovové varle . Ať žije chov . No a jsem u konce. Monika si už nedovedla představit, že by se Akimek přesunul k někomu jinému a tak jsme se dohodly na adopci. Sepsali jsme smlouvu a já jsem za něj strašně moc šťastná. Cituji dočaskářku/novou majitelku: "Stejně je zajímavé jak dokážou zvířata vnímat. Když jsem pochopila, že už Akima nemůžu dát dál, do pro něj zase cizího prostředí protože bych to ani já nedávala, tak se najednou Akim zklidnil. Přestaly průjmy v lese, nebojuje jak o život při zapnutí vodítka, nehoní kočky ani slepice a nechá se ode mě muchlovat. A to jsem mu v té době ještě neřekla, že budeme svoji. Akim je prostě úžasný." Děkuji za něj

Diego

Diego si již užívá svůj nový domov, seká latinu a je tím nejlepším parťákem pod sluncem.

Nora/Isabela 23.1.2022

Mladá fenka, kterou do útulku odložila její majitelka, protože vyrostla ze zmuchlaného štěňátka a majitelka ji přestala zvládat . Nora byla vyděšená, nevěděla co se děje a proč se jí to stalo . V útulku bohužel její chování vyhodnotili jako agresivitu a kdyby nezasáhla Marta Zavrelova, Nora by byla utracena. Ano, tak to v některých útulcích chodí, nemají čas, prostor a možná ani chuť zkoumat pravou příčinu chování zvířat . Pro Noru to naštěstí dopadlo dobře. Byla převezena z velkého útulku do menšího azylu a tam čekala až bude moci nastoupit do letadla a přiletět si pro nový život . A dočkala se na začátku ledna. Na letišti ji vyzvedla naše Míša a přenocovala u Petr Kubajs Kubík. Kubíkovi ji na druhý den popovezli k její nové paničce. Nora dostala do nového života nové jméno. Je z ní Isabell a rychle se zabydlela u Kristina Hasi. Je jedináčkem a svou paničku si hned zamilovala. Chci moc poděkovat všem, kteří se na záchraně Nory podíleli, také její nové majitelce za adopci a také všem, kteří Noře přispěli finančně na náš účet. Hodně štěstí Isabell. 

Márty a Melman

Tato dvojitá dávka roztomilosti si hodně dlouho počkala na ten svůj pravý domov.

Kdy se skoro po 2 letech dočkali a vydali se na cestu do nového domova. Kde se ani pořádně neohřáli a zase byli bez domova. Na rychlo se hledalo pro ně útočiště u nějakých dočaskářů a povedlo se. Jen z té dočasné péče se stal nový domov, protože hned poznali, že jsou naprosto úžasný a nikam se stěhovat nebudou.

Krásný happyend.

Balů 28.11.2021

Krásnou adventní neděli přeji všem . Dneska mám pro vás krásnou zprávu.Už několik dní bydlí u své nové rodiny Balů. 

Našli se lidé, kteří byli ochotní respektovat rady a doporučení dočaskářky a myslím, že Balů krásně zapadnul do své nové smečky. I když si občas zavrčí nebo zabručí, noví páníčci už vědí jak na něj . Za nový domov a šanci na krásný život děkuji Klára Malíčková s rodinou.  

Kora 17.11.2021

Korynka odjela na trvalou adresu k novým dvojnožcům, kde se bude mít jako princezna. 

Vilík 30.10.2021

Před pár dny odjel do nového domova Vilík. Je to už starší pejsek, který se na chalupě u svého nového páníčka zabydlel dokonale. Myslím, že na každého pejska, bez ohledu na věk někde čeká jeho vysněný páníček. Nebojte se adoptovat. Adopťáci jsou nejvděčnější psi na světě . 

Shagi - 10.10.2021

Před několika dny odjel do nového domova Shaggy. Čekali jsme pár dní jak dopadne seznamování s domácím pejskem a kočičkami, ale dopadlo to více jak skvěle. Kluci si rozumí, vyvádějí spolu a řádí na zahradě, kočičky jsou úspěšně tolerovány . Šarpeje si přála panička, která už tuto rasu v minulosti měla, páníček byl trošku na vážkách, ale brzy pochopil, že šarpej je úžasný parťák. Přejeme Shaggymu jen to nejlepší. 

Athos

Athosek již má své otroky, co mu splní každé přání.

Otto

Otík si užívá svůj gauč a nové páníčky.

Samuel

Ten si již také užívá svůj domov a nové páníčky.

Miky

Mám krásnou zprávu....Miky odjel do nového domova. Nevíme kdo ho adoptoval, ale paní, která má už se šarpeji zkušenosti. Přejeme Mikymu hodně štěstí v novém životě. 

Oskárek

odjel do nového domova malinký Oskárek, kterého jsme přivezli ze Slovenska. Majitel se ho zbavoval na Bazoši. Pořídili si ho v jeho 4 týdnech a jakmile se objevily první zdravotní problémy, tak se pro ně stal přítěží . Oskárek dostal nové jméno Bailey 

Zojka

Domů odjela také Zojka, akční odrostlé štěně, které překypovalo energií. Tentokrát i dočaskářka uznala, že tak aktivního kamzíka v péči ještě neměla. Odjela s mladými, aktivními lidmi, doma má psí parťáky, obrovskou zahradu a spoustu pohybu 

Elly 6.2.2021

Elly odjela v sobotu do nového domova a tady jsou první zprávy z nového domova.

Tak Elly si přivlastnila gauč. Už si tady docela zvykla. Po zahradě lítá jak šílená, doma už je taky jistější, ale ten gauč to je prostě nejlepší. Už se občas přijde i nechat pohladit ale pořád se trochu bojí. Začíná už trochu vnímat i když se na ní volá a je zvědavá kdykoli slyší něco na chodbě. Zatím jsme nesundali kšíry protože z doteku na tělo je ještě nejistá, ale každý den je to lepší tak snad dnes už se nechá. Kája se jí taky líbí gauč si na noc rozdělili na půl. Tak vás všechny zdraví a přeje vám hezký den.


Už jí přejeme jen to nej a spousty společných let. 

Bambulka zůstává u svých dočaskářů

Bambulku si její dočaskáři velmi oblíbili a ona je. A tak našla domov rychleji než jsme čekali. Stala se z ní úžasná a sebevědomá fenečka, která už na minulost zapomněla.

Týnka se dočkala

Charismatická fenečka Týnka se dočkala vytouženého domova. Bydlí v Praze se svými páníčky a užívá si roli jedináčka v rodině. Hodně štěstí Týnko.

Meilí

Z Meilí je již Majolenka, je z ní Pražanda, chodí se svou paničkou do práce a dělá jen samou radost. Doufáme, že má své nové doma a napořád.

Přejeme krásné a společné chvíle.

Betty

Bettynka je již adoptovaná a užívá si nového domova.  Novým páníčkům bude dělat určitě samou radost.

Hodně štěstí.

Ketchup

Je to zatím malý prďola, ale jednou z něj bude velký chlap. Narodil se mamince šarpejce a tatínek je bordeauxská doga. Ségra Bettynka je více šarpej a Ketch se dal na tatínka. Narodili se začátkem prosince 2019, žili venku, bez boudy, jen na holé zemi. Měli ještě sourozence, ale ty stihli majitelé prodat za pár drobných :(. Ketche čeká už jen všechno dobré, zůstává v dočasné péči, kde si ho nová panička hýčká, dvounohé ségry rozmazlují a šarpejí ségra učí lotroviny :). Přejeme ti Ketchůpku do života jen to nejlepší. Hodně štěstí a tvojí nové paničce Olince Oh Lal-a děkujeme za skvělou péči.

Oskar

Už má své doma, pro velký úspěch zůstává u svých dočasných páníčků.

Přejeme hodně štěstí a společných let.

Charlie 12.4.2020

Do nového domova odjel ušáček Charlie.

Charlie se ocitl v útulku a moc špatně snášel pobyt v kotci. Proto jsme ho převzali do dočasné péče. Skoro 2 měsíce se o něj starali úžasní Karlos Šorš a Naty Kripnerová. A neměli to vůbec jednoduché. Doma je Charlie zlatíčko, úžasně si rozuměl s jejich malou dcerkou, nic neničil, rychle si zvykl na gauč. Ale venku měl velký problém s jinými pejsky. Dočaskáři s ním pracovali, chodili i na cvičiště a svou trpělivostí a skvělým přístupem se podařilo jeho chování postupně změnit. Ještě bude potřebovat spoustu času a výcviku, ale to už bude na jeho nové paničce. Charlie odjel do Prahy, kde bydlí v domě s velkou zahradou. Toto prostředí je pro něj ideální. Tak mu držme pěsti.

Maxík 30.5.2020

Maxík odjel do nového domova.

Maxe jsme přijímali v březnu, bylo to vystrašené a vyhublé štěně, které žilo venku v boudě. Majitel se ho zbavoval přes Bazoš. Díky rychlé reakci Ziva Gibsova se dostal do bezpečí a neskončil kdo ví kde. Zůstal u Zivy v dočasné péči. Brzy se z něj vyklubal umazlený pejsek, který si konečně užíval štěněčího života.

Od soboty je z něj "pražák". Doma má kočičí kamarády, se kterými se pomalu sbližuje. Na nové podmínky si zvykl opravdu rychle, což je poznat i z fotek 

Riki 30.8.2020

Rikiho jsme přijímali v červenci od majitele, který ho několikrát nabízel na Bazoši. Mohl hledat nový domov už v prosinci 2019, ale tenkrát se jeho bývalé paničce nelíbilo, že o něj měl zájem náš spolek. Rodina se nakonec rozpadla a Riki trávil svou první zimu venku na dvorku. K nám přišel nachlazený, kašlal a měl velkou rýmu. Také podstoupil vyšetření srdíčka, protože má zřejmě od narození mírně vpáčený hrudník a ten mu srdíčko mírně utlačuje. Naštěstí by ho to nemělo v budoucnu nijak omezovat.Riki je takový náš "cestovatel" . Z Ostravska jel do dočasné péče až do Písku, tam se ale neshodl s pejskem dočaskářů, tak cestoval do Prahy, kde se trošku předvedl a načůral pánovi do kufru a do bot. Dalším útočištěm byl kraj Plzeńský. Riki je trošku puberťák a když se necítí spokojeně, tak to dá patřičně najevo . Také nemá rád samotu, to vyvádí.Naštěstí o něj projevila zájem jedna mladá, aktivní rodina a ti byli z Rikiho tak nadšení, že si vůbec žádná případná negativa nebo problémy prostě nepřipouštěli.Riki má pro sebe páníčka s paničkou, ti s ním každé ráno běhají několik kilometrů a také malou paničku, se kterou spí v posteli. Prostě se našli.Chci moc poděkovat všem, kteří se na té dlouhé Rikiho pouti za štěstím podíleli