Virtuální adopce - Romi

Romi je jednou z 5ti fenek, kterých se někdo zbavil odporným způsobem a vyhodil je na smetiště. :( Datum narození jsme jen odhadli (2.5.2014) a pravděpodobně sloužila, jako stroj na štěňata :( . Je velmi nedůvěřivá k lidem, z dětí má stále strach. . Je to velmi vnímavá, chytrá a ukecaná holka, která miluje hraní a největší zábavou je pro ni okusování rukou, nosu a uší :) . Také velmi ráda honí a loví to, co ji dočasná panička tahá po zemi. Její mírně zavalitá postava svádí k myšlence, že je pomalá, ale zdání klame :). Má fantastické zrychlení z 0 na 100 a skáče jako laňka . Když vám uvěří, stane se z ní váš stín, bude tam, kde jste i vy. Ošetřování se nijak nebrání, vše "přetrpí" a pak si vyžádá pamlsek jako odměnu. Moc ráda jí, je zvyklá na maso a protože je alergická, tak je to pro ni nejlepší varianta. Ráda spí na posteli, ale nerada se v ní s někým mačká :). Miluje procházky v přírodě, tam kde to zná a bez lidí. Doma nikdy nic nezničila, hračky má moc ráda, hlavně plyšové pískací :). Na vodítku jí to jde moc dobře. Venku nemá zájem o kontakt s druhými psy, přestože doma žije ve smečce. Je kastrovaná, očkovaná, čipovaná a odčervená, také podstoupila plastiku očí.

Na alergii bere apoquel a trpí mucinózou, na tu užívá vitamín C s dlouhodobým účinkem, koupe se v šamponu Chlorexyderm, na rohovce má pigmentaci, proto má mastičku Optimmune a zúžené zvukovody je nutné pravidelně čistit např. Aptus Orisolve, Clorexyderm Oto, Otifree a jiné. Je krmená barfem, kvůli alergii může jen určité druhy masa a vajíčka. Z pamlsků může také jen některé. Např. tyto:

https://www.zoohit.cz/shop/psi/snacky_pamlsky/rocco/rocco_platky/686982?rrec=true&pr=subsubcategory1_rr&slot=2&exprienceid=5843&strategyid=80967

Romi si za svůj život nezažila nic dobrého, člověk ji jen využíval a moc jí ublížil. V dočasné péči je od 19.2.2018. Na svou dočaskářku si už tak zvykla, že si nedovedeme představit, co by změna prostředí udělala s jejím zdravotním stavem a hlavně psychikou. Proto Romi zůstává u své skvělé paničky Ria Buchťová. Pokud chcete Romi přispět na péči, můžete poslat jakoukoliv částku nebo pravidelně přispívat na účet č. 420 00 420/2010. Odkazy jsou orientační, není povinné objednávat zboží z těchto eshopů. Adresu pro zaslání vám sdělí Ria Buchťová pište jí do zpráv nebo na mobil +421 905 610 286 Po předchozí domluvě je možné si domluvit i osobní návštěvu. Romi nyní žije na Slovensku.